Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ниту војна, ниту мир

Љупка Кочоска  
Оригинален наслов на книгата : Ниту војна, ниту мир
ИСБН : 978-608-10-0039-9
Година на издавање : 2010
Издавачка куќа : Матица Mакедонска
Прегледaна: 1640 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 257
Димензии : 21
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Љупка Кочоска е родена во Тетово. Таа е правник во пензија. Член е на Друштвото на писателите на Македонија. Романот "Ниту војна, ниту мир" е приказна за македонскиот народ во еден временски период. Тој посебен период во меморијата на македонскиот народ ќе остане забележан како време со голема неизвесност, страдање и трауми на современиот човек. Романот "Ниту војна, ниту мир" авторката го напишала во вид на дневник и претставува сведоштво за настаните од воениот конфликт во 2001 година во Македонија. Љупка Кочоска е автор и на романите: Животот повторно се раѓa (1998), Времето на љубовта и омразата (2001), Семејна сага (2004) и збирката раскази Патување низ времето (2009).


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote