Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Пред дождот
Шифра : MF001
Година на издавање : 2012
Прегледaна: 2133 пати
Коментари вкупно: 0
Димензии : n/a
Јазик: MK


Овој производ го нудат:

    Немаме податоци

Краток опис

ВРЕМЕТО НИКОГАШ НЕ УМИРА.
КРУГОТ НЕ Е ТРКАЛЕЗЕН

Копродукција: Британија-Франција-Македонија
Сценарио и режија: Милчо Манчевски
Улоги: Кетрин Картлиџ, Раде Шербеџија, Грегоир Колин, Лабина Митевска
Времетраење: 113 минути

ФЕСТИВАЛИ: Златен лав за најдобар филм (Венеција 1994), Independent Spirit (САД 1995), Номинација на Американската филмска Академија за најдобар филм од неанглиско говорно подрачје (1995), филм на годината во Турција, Аргентина и Шведска и повеќе од 40 меѓународни награди

Посебни додатоци: Избор на сцени, Коментари, Сториборд, Писма, Фотографии, Видео материјал од снимањето, Книга Дожд, Меѓународни трејлери

Титлувано: македонски, англиски, албанскиBEFOR THE RAIN

TIME NEVER DIES. 
THE CIRCLE IS NOT ROUND.

Written and directed by: MILCHO MANCHEVSKI
Starring: KATRIN CARTLIDGE, RADE SERBEDZIJA, GREGOIRE COLIN, LABINA MITEVSKA
Running time: 113’

“Director Milcho Manchevski has made a debut so astonishingly assured in writing and technique, hi is guaranteed a footnote in movie history even if he never makes another film. “Before the rain” is stunning. It’s the story of remarkable movie debut that reinstalls your faith in the medium’s viability as genuine art”.  The Miami Herald

EXTRAS – Commentary – Storyboard, Letter, etc. – Photos – On-Set Footage – Rain book (.pdf file, Open on a Computer) – Trailers (International, Modified USA, USA) – New DVD transfer – New Video Mastering


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote