Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ангелски повик

Гијом Мисо  
Оригинален наслов на книгата : Ангелски повик
ИСБН : 978-608-208-206-6
Година на издавање : 2012
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 14194 пати
Коментари вкупно: 11
Број на страни: 380
Димензии : 21 см
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Дали мобилниот телефон ви е станат како дневник? Дали во него ги чувате телефоните на саканите лица, фотографиите, разговорите.....најскришните тајни?

Во метежот на најголемиот њујоршки аеродром двајца деловни луѓе, буквално ќе налетаат еден на друг. Мадлин и Џонатан брзо ќе ги соберат растурените работи и ќе продолжат секој на своја страна. Тие никогаш претходно се немаат сретнато, а и веруваат дека таа средба веќе нема да се повтори. Сепак, брзајќи да ги соберат своите работи, случајно ќе си ги заменат мобилните телефони. Кога ќе ја согледаат грешката, веќе ќе ги делат повеќе од десет илјади километри-тој е сопственик на ресторан во Сан Франциско, а таа работи во една париска цвеќарница.

Иако се свесни дека чепкаат во туѓата приватност, нема да можат да одолеат и ќе ја прегледаат содржината на телефонот што е случајно кај нив. Меѓутоа, нескротената љубопитност ќе ги доведе до фасцинантни откритија: ќе сфатат дека нивниот живот е нараскинлово поврзан со една тајна за која обајцата верувале дека ќе остане скриена засекогаш.....Почетокот што навестува романтична комедија ќе се претвори во напнат трилер, а маестралната завршница ќе ги надмине и најголемите очекувања.Оценка од корисниците

5 звезди

36

4 ѕвезди

2

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,9
38

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

11.11.2016 10:10:23   Слаѓан Бишковски напиша

Predobra e knigata - fantasticna
17.07.2016 17:42:48   Anonymous напиша

prekrasna kniga
29.08.2013 22:03:48   Anonymous напиша

Nikoj ne moze da ja izbegne sudbinata,kolku povekje begas od nea,ti si se poblisku do nea. Ednostavno prepusti se i veruvaj.Gijom Miso samo uspeva da go kaze se ona sto dlaboko vo sebe gocuvstvuvame,ja cita nasata dusa.
Copyright 2012-2018 by iVote