Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Ако не постои утре

Гијом Мисо  
Оригинален наслов на книгата : Demain
ИСБН : 978-608-208-394-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Топер
Прегледaна: 17674 пати
Коментари вкупно: 6
Број на страни: 360
Димензии : 20 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Таа е неговото минато. Тој е нејзината иднина.

Ема живее во Њујорк. Со триесет и две години, се уште е во потрага по вистинскиот.
Метју живее во Бостон. Тој ја загуби својата сопруга во страшна несреќа, и сам се грижи за четиригодишната ќерка.

Судбоносна средба во виртуелниот свет ќе ги доведе до фактот да поверуваат дека конечно ја пронашле среќата. Нетрпеливи да се запознаат, ќе се договорат да вечераат во еден мал италијански ресторан во Менхетен.

На истиот ден во исто време, ги отвораат вратите на овој ресторан и се упатуваат на истата маса. Сепак, нивните патишта никогаш нема да се вкрстат.

Дали е тоа  игра на лаги? Производ на имагинацијата? Манипулација? Фатени во форма на реалност што не може да се сфати, Метју и Ема брзо  сфаќаат дека ова не е само една пропуштена можност ...Оценка од корисниците

5 звезди

22

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
4,6
25

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

16.01.2018 13:28:03   Katerina Stoimenova напиша

Го обожавам Гијом Мисо! Книгата е едноставно прекрасна!
30.10.2016 11:38:17   Слаѓан Бишковски напиша

Mislam deka ova mu e najdobra kniga do sega!
10.11.2015 18:28:59   Sonja Krajceska напиша

Интересна и се чита во еден здив, веќе ја имам.Може некоја друга.
Copyright 2012-2018 by iVote