Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Т.е. љ.у.б.а.м. - тоа е вистината

Александар Алексов  
Оригинален наслов на книгата : Т.е. љ.у.б.а.м. - тоа е вистината
ИСБН : 978-608-65567-1-6
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Александар Алексов
Прегледaна: 14775 пати
Коментари вкупно: 7
Број на страни: 258
Димензии : 21 cm
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Приказна за безусловната љубов, љубов ослободена од секакви клиеша кој ќе ве погоди в срце со својата посебност, силина, необичност, со драматичните пресврти и возбуда, за упорноста и храброста, за никогаш да не се откажеш од љубовта и сонишата.
Книга која ќе остане во душата... засекогаш!


Оценка од корисниците

5 звезди

14

4 ѕвезди

1

3 звезди

0

2 ѕвезди

1

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
4,8
16

Коментари од корисниците Види ги сите коментари

13.03.2018 17:28:06   Anonymous напиша

Ремек дело. Алекс е наш нов феномен. Треба да добие некоја награда надвор за да се дознае за него кај нас! (Д. Трифуновски)
05.03.2018 09:30:48   Anonymous напиша

Алекс е најдоброто нешто што се слѕчува на нашава книжевна сцена.
19.05.2017 13:04:42   Anonymous напиша

Нема вистина во негативната критика. Тоа што го нарекуваш средина на книгата е заплет кој е феноменален, дејствието тече непреќинато, не си ги читал времињата на настаните затоа не си разбрал. Крајот е непредвидлив, не ни најмалку како шпанска серија. Подобри ликови здравије Боже од оваа книга. Премногу светски за нас Балканците. Роман за сите генерации. Убаво е што има еве и лоша критика значи книгата дошла до многу други од оние што постојано читаат тоа е успех само неколку книги го освоија: Се гледаме на врвот, Вештица, Бездомникот со златен часовник... да беа од странски писатели ќе беа без критика, но за жал од Македонски писатели се
Copyright 2012-2018 by iVote