Ве известуваме дека ќе можете да купувате на KupiKniga.mk и за време на новогодишните празници. Испорака на нарачките направени во периодот од 27.12.2013 до 8.01.2014 година ќе се врши по 9.01.2014.

е-адреса: Лозинка:

Категории
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Препорачуваме

Тате Ленин и други приказни

Гај Вандерхаге  
Оригинален наслов на книгата : Daddy Lenin and Other Stories
ИСБН : 978-608-4718-75-8
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Бегемот
Прегледaна: 193 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 255
Димензии : 195x125
Корица : мека
Јазик: MK


Овој производ го нудат:


Краток опис

Приказните во оваа збирка се одвиваат во светот кој Вандерхаге многу добро го познава – фармите и изолираните гратчиња во прериите, каде што суровоста  на природата оставила силно влијание врз личноста на човекот. Мајсторски исткаени со нишки на лесен хумор, но, сепак, мрачно обоени, овие раскази пленат со својата едноставна длабочина. Машките ликови од различни возрасти и со разновидни животни искуства, кои се центар на вниманието на авторот на оваа збирка, допираат до обичниот човек со својата искреност и природност.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците

Copyright 2012-2018 by iVote